سیستم درایو‌ موتور 2019-01-05T17:21:41+03:30

سیستم تحقیقاتی آموزشی درایوهای الکتریکی متناوب TrDriveCUP110

این سیستم تحقیقاتی علاوه بر امكان آموزش مفاهيم كنترل حلقه بسته انواع موتورهاي الكتريکی AC ، امكان اعمال كليه روشهاي كنترل پيشرفته موتور هاي AC را به منظور انجام فعاليتهاي پژوهشي و تحقيقاتي در دوره هاي تحصيلات تكميلي فراهم مي نمايد. 

آشنایی با سخت افزار سیستم تحقیقاتی آموزشی درایوهای الکتریکی (TrDriveCUP110) و ماژول‌های مختلف آن

بورد سنسور ولتاژ 

برای اندازه­‌گیری ولتاژ فازها یا ولتاژ دلخواه دیگر، یک بورد با استفاده از سنسورهای ولتاژ‌ طراحی شده است. این بورد قابلیت نصب 6 عدد سنسور ولتاژ را دارد که به صورت پیش فرض 3 عدد بر روی آن مونتاژ شده است.عملکرد این سنسورها به این صورت است که یک مقاومت در سمت اندازه­‌گیری ولتاژ با سنسور سری می­شود. سپس جریان ورودی با نسبت تبدیل 1 به 2.5 به خروجی انتقال می­‌یابد 

بورد سنسور لینک DC

این بورد برای اندازه­‌گیری ولتاژ و جریان لینک DC طراحی شده است. مکانیزم کارکرد سنسورهای ولتاژ و جریان نصب شده در این بورد همانند بوردهای سنسور جریان و سنسور ولتاژ است. سیگنال­‌های اندازه‌­گیری شده با نام IDC و VDC بر روی بورد نشان داده شده است.

 

بورد انکودر

این بورد برای دریافت، ایزولاسیون و تغییر سطح دامنۀ پالس­‌های یک انکودر افزایشی و ارسال به DSP طراحی شده است. برای انکودرهایی که فقط دارای پالس‌­های A,B,Z هستند نیازی به وصل نمودن A,-B,-Z- نیست و فقط پالس­‌های انکودر به A,+B,+Z+ متصل می­‌گردد. یک منبع تغذیۀ 5 ولت نیز برای تغذیۀ انکودر طراحی شده است. در صورت عدم نیاز به آن می­توان از تغذیه 24 نیز كه در ترمينال ورودي بورد به عنوان تغذيه اين بورد در نظر گرفته شده است, برای تغذيه انکودر نيز استفاده نمود. پالس­‌های خروجی این بورد به صورت پیش فرض به بخش QEI در DSP متصل شده‌اند. این بخش برای اندازه­‌گیری سرعت با استفاده از پالس‌­های خروجی انکودر طراحی شده است.