بورد شبیه ساز چهارراه 2019-01-02T12:49:22+03:30

بورد شبیه‌ساز چهارراه MiCUP410

این بورد با هدف افزایش توانمندی کاربر برای استفاده از قابلیت‌های میکروکنترلر طراحی شده است.

آشنایی با سخت افزار بورد شبیه ساز چهارراه (MiCUP410) و ماژول‌های مختلف آن

Push Button 

برای کنترل هوشمند یک چهارراه باید زمان روشن بودن چراغ قرمز و سبز متناسب با تعداد خودروها کنترل شود. برای شبیه­‌ سازی چنین فرایندی باید تعداد خودروها را به شیوه‌­ای شمارش کرد. در این بورد برای سادگی، شمارش خودروها در هر مسیر توسط یک کلید Push Button (که در زیر نمایشگر 7-Segment تعبیه شده است) انجام می­‌شود؛ بنابراین هر بار فشردن کلید معادل عبور یک خودرو بوده و یک خودرو توسط میکروکنترلر شمارش می­‌گردد.

7-Segment Display

برای نمایش زمان باقی مانده از قرمز بودن یا سبز بودن چراغ‌­های راهنمایی، در هر مسیر یک نمایشگر 7-Segment دو رقمی تعبیه شده است. خطوط داده نمایشگرهای هر چهار مسیر با یکدیگر مشترک است؛ بنابراین 16 پایه داده وجود دارند که 16سگمنت مربوط به دو رقم نمایشگر را کنترل می­‌کنند. برای تعیین اینکه داده‌های ارسال شده مربوط به نمایشگر کدام مسیر است از پایه های Enable استفاده می­‌شود.

Power Supply Connectors 

از این کانکتور برای تامین ولتاژ تغذیه بوردهای جانبی استفاده می­‌شود. بنابراین برای کار کردن با بوردهای جانبی لازم است کانکتور IDC تغذیه (10تایی) آنها با کابل فلت مربوطه به یکی از دو کانکتور IDC تغذیه (10تایی) موجود روی بورد اصلی متصل شود.