بورد اصلی 2019-01-02T13:14:45+03:30

بورد اصلی MiCUP110

این بورد با هدف آشنایی کاربر با مفاهیم اساسی در زمینه میکروکنترلر طراحی شده است.

آشنایی با سخت افزار بورد اصلی (MiCUP110) و ماژول‌های مختلف آن:

4×4 KeyPad 

این صفحه­‌کلید ماتریسی برای اعمال فرمان دلخواه به میکروکنترلر استفاده می‌­شود. سخت افزار این صفحه‌­ کلید به شکلی طراحی شده است که میکروکنترلر بتواند آن را هم به روش Polling و هم به روش وقفه بخواند. در این ماژول چهار کانکتور 2mm و پین‌هدر متناظر برای سطرها،  چهار کانکتور 2mm و پین­‌هدر متناظر برای ستون‌­ها و یک کانکتور 2mm و پین­‌هدر متناظر برای وقفه تعبیه شده­‌اند.

LED Display

در این بورد دو سری نمایشگر 8LEDتایی تعبیه شده است که از این LED‌ها برای کنترل وضعیت پورت‌های میکروکنترلر و یا خروجی ماژول­‌های دیجیتال (مثلا خروجی وقفه در ماژول KeyPad) می­توان استفاده کرد. چنانچه سیگنال اعمال شده به کانکتور 2mm و یا پین­‌هدر متناظر با هر یک از LED‌ها در سطح یک باشد، LED متناظر با آن روشن شده و اگر در سطح صفر باشد LED متناظر با آن خاموش خواهد بود.

Push Button 

از این کلیدها برای اعمال فرمان دلخواه به میکروکنترلر استفاده می­شود. فشار دادن این کلیدها سیگنال صفر در کانکتور 2mm و پین‌­هدر متناظر ایجاد می­کند و به محض رها کردن کلید، خروجی به سطح یک باز می­‌گردد. قرار گرفتن این کلید­ها در زیر LCD این امکان را به کاربر می­دهد تا در ساخت منوها بر روی LCD، عملکرد این کلیدها را تعریف کرده و هر کلید در هر صفحه منو عملکرد متفاوتی داشته باشد.